Блог

10 фактів про суші

Японське слово sushi означає не відому всім страву, а просто мариновану рибу. Більше того, до 17 століття рис, в який завертали рибу, не вживали в їжу. Він був необхідний тільки для того, щоб зберегти м'ясо. Батьківщиною такого способу обробки риби є не Японія, а Китай.


Згідно традиції, навчання суші-кухаря має тривати не менше 10 років. Тільки після цього людина допускається до приготування суші. В наш час це правило трішки зазнало змін. Навіть найвимогливіші ресторани Японії допускають до приготування ролів кухаря, який вчився «лише» два роки.


Тунець став дорогим після того, як суші завоювали популярність. Раніше його вживали в їжу лише найбідніші верстви населення. Сьогодні ж 80% блакитного тунця, який виловлюють в усьому світі, йде на приготування суші.


У 20 столітті в США відбувся шалений бум японської кухні. Роли та суші замовляли навіть частіше, ніж напій «Кока-Кола».
Знаєте, де зробили найдовший рол в світі? Ні, не в Японії, а в Єкатеринбурзі, довжина ролу склала понад 2,5 км.


Хочете насолодитися всім багатством смаку суші чи ролів? То їжте страву відразу, як тільки вам її принесли. Ідеальна температура суші близька до температури тіла людини.


Найпопулярніші роли в світі - це «Каліфорнія» і «Філадельфія». Їх створили не в Японії, а в Штатах у 1970 році.
Суші і роли є поживним і в той же час низькокалорійним продуктом (в середньому - 100 ккал). В них мінімум жирів і при цьому багато білка, мінералів, йоду, амінокислот.


Подібно самурайському мечу, ніж для суші треба заточувати щодня. Це не лише традиція, а й необхідність, бо відрізати тоненький шматок сирої риби не так то просто.


Мистецтво приготування суші полягає не лише в підборі інгредієнтів і гармонії смаків, а й в оформленні страви. Суші-кухарі кажуть, що суші треба «їсти» ще й очима.